YouTube

Podziel się tym, co masz w sobie - zostań wolontariuszem!

Wolontariat to niesamita przygoda! Uświadamia nam, że każdy z nas ma w sobie coś, czym może podzielić się z innymi... Bo tak naprawdę każdy z nas został obdarowany wieloma wspaniałymi zdolnościami, talentam - Pan Bóg jest dla nas bardzo hojny. Abyśmy żyli pełnią życia musimy to, co dostajemy przekazywąać dalej!!

Przeczytajcie pewne opowiadanie:

"W Jordanii są dwa jeziora. Jedno jest czyste i świeże, pływają w nim ryby, a zieleń zdobi jego brzegi. Drzewa rozpościerają korony nad brzegiem i chciwie wyciągają długie konary, spragnione kropel uzdrawiającej wody.
To rzeka Jordan niesie bystrą, górską wodę do tego jeziora, wodę, która skrzy się w świetle słońca. Ludzie chętnie budują tu domy, a ptaki - gniazda. Każde stworzenie byłoby szczęśliwe, mogąc tu zamieszkać.
Rzeka Jordan płynie dalej na południe i wpada do innego jeziora.
Tu nie słychać pluskających ryb, szelestu liści ani śpiewu ptaków czy śmiechu dzieci. Podróżni omijają to miejsce, chyba że muszą załatwić jakiś interes. Powietrze nad wodą jest ciężkie i żaden człowiek ani inna żywa istota nie napiłaby się jej.
Skąd taka ogromna różnica między tymi dwoma jeziorami? Na pewno nie z powodu rzeki Jordan. Na[ewłnia obydwa taką samą dobrą wodą. Nie jest to też siemia, w której leżą, ani kraj roztaczający się wokół nich - bo to ten sam kraj.
Oto różnica: Jezioro Genezaret bierze wodę z Jordanu, ale nie zatrzymuje jej. Gdy wpływa do niego jedna kropla, jednocześnie inna z niego wypływa. To jezioro daje tyle, ile samo dostaje.
Drugie jezioro jest zaborcze, strzeże zazdrośnie wody, którą otrzymuje. Szczodrość dla niego nie istnieje. Każdą kroplę, którą dostaje, więzi.
Jezioro Genezaret daje i żyje. To drugie jezioro niczego nie daje. Nazywa się Morze Martwe.
Na świecie są dwa rodzaje ludzi. W Jordanii są dwa jeziora." (B.Barton - The Man Nobody Knows")

Zapraszamy na wolonatriat do naszej świetlicy!!!

Po prostu przyjdź - ul. Obrońców Stalingradu 17 (na domofonie "PROMYCZEK"),

zadzwoń: 501 629 700 (Basia - kierowniczka świetlicy),

napisz maila: promyczek@oda.szczecin.pl.